Almanya’nın Munih şehrinde düzenlenen 2022-2023 FIBA Europe Cup kura çekimine birinci torbadan katılan ve D Grubuna düşen Bahçeşehir Koleji; Karadağ temsilcisi KK Mornar Bar, Çek Cumhuriyeti’nden Era Nymburk ile eşleşti. Kırmızı Ejderhaların normal sezon aşamasındaki diğer rakibi ise FIBA Europe Cup ön elemelerinden gelecek takımla belli olacak.

2021- 2022 sezonunda FIBA Europe Cup şampiyonu olarak ülkemize 7. Avrupa Kupasını getiren Bahçeşehir Koleji, bu yıl normal sezonda D Grubunda mücadele edecek. Çekilen kurada Kırmızı Ejderhaların, dörder takımın bulunduğu sekiz gruptan oluşan normal sezondaki rakiplerinden ikisi Karadağ temsilcisi KK Mornar Bar ve Çek Cumhuriyeti takımı Era Nymburk oldu. Üçüncü rakibi ise FIBA Europe Cup ön elemelerinden gelecek olan 4 takımdan biri olacak.

Bahçeşehir Koleji; Adriyatik Ligi takımı KK Mornar Bar ve geçen sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Era Nymburk’un yanı sıra FIBA Europe Cup  ön elemelerinden Donar Groningen (Hollanda),  Rabotnicki Skopje (Makedonya),  Rapid Bucuresti BC (Romanya), Sabah BC (Azarbaycan) grubundan 1. çıkan takım ile eşleşecek.

Bahçeşehir Koleji kurduğu iddialı kadrosu ile bu sezonda Avrupa kupasını getirmek için mücadele edecek.