Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 27. Haftasının son maçında 1 Mayıs Pazartesi günü 19:00’da ligde playoff mücadelesi veren Bahçeşehir Koleji, evinde bir diğer playoff mücadelesi veren ekip Manisa Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti. Normal sezonun son haftalarına gelinirken her iki takım için de ligdeki hedeflerine ulaşmak için büyük önem taşıyan karşılaşmada ev sahibi Kırmızı Ejderhalar, 89-85’lik skorla galibiyete ulaştı.

Bahçeşehir Koleji müsabakaya Langston Hall, Jamar Smith, Yiğit Arslan, Conor Morgan, Jerry Boutsiele beşi ile başlarken; konuk ekip Manisa Büyükşehir Belediyespor Paco Cruz, John Roberson, Ogün Sevinç, Williams, Anosike beşi ile başladı.

Deplasman ekibinin yıldızlarından Williams’ın bulduğu serbest atış isabeti ile başlayan maçın ilk çeyreğine iyi başlayan taraf ev sahibi ekip Bahçeşehir Koleji oldu. Ev sahibi ekip üst üste bulduğu isabetlerle yalnızca ilk 10 dakikanın 2 dakika 30 saniyelik kısmında bulduğu seri üçlüklerle 11-4’lük seri yakalayarak üstünlüğü eline aldı. Kırmızı Ejderhaların üstün oyunuyla oynanan ilk periyot, Berkay Candan’ın bulduğu 2 sayılık basket ile 30-19’luk skorla sonuçlandı.

İkinci çeyreğin sayı kilidini ilk çeyreğin son sayılarını bulan Berkay Candan, köşeden bulduğu üçlük ile açtı. Bahçeşehir Koleji’nin Kanadalı yıldız oyuncusu Conor Morgan’ın çeyrek bitimine 6 dakika 20 saniye kala bulduğu üçlükle skor farkı Kırmızı Ejderhalar lehine 13 sayıya gelirken konuk ekibin Arjantinli oyuncusu Paco Cruz’dan hemen bir yanıt üçlüğü geldi. İlk yarının bitimine 4 dakika kala maçta sinirler gerilirken teknik fauller üst üste çıktı. Son 3 dakika içerisinde Conor Morgan tekrar sahneye çıkarak takımı adına üst üste 2 üç sayılık isabet buldu ve skoru farkını takımı lehine 16 sayıya getirdi. Mücadelenin ilk yarısı 51-37’lik skorla sonuçlandı.

Mücadelenin en çekişmeli sekanslarının yaşandığı üçüncü çeyrek, Yiğit Arslan’ın 2 üç sayılık isabetiyle başladı. Kırmızı Ejderhalar bu isabetlerle skor farkını 20’ye çıkarsalar da konuk ekip Manisa Büyükşehir Belediye Spor çeyrek boyu rakibinden üstün bir performans göstererek; farkı çeyrek ortasında 10’a, çeyrek sonunda yalnızca 3 sayıya indirmeyi başardı. Mücadelenin üçüncü periyodu 71-68’lik skorla sonuçlandı.

Karşılaşmanın son 10 dakikalık kısmında farkı tekrar açmayı başaran ev sahibi ekip 5 dakika 58 saniye kala Conor Morgan’ın üçlüğüyle 80-73’e getirdi. Maçın bitimine 5 dakikalık süre kala Jamar Smith’in basketiyle skor farkını 11’e kadar getiren ev sahibi, 3 dakika skor farkı tekrar 3’e kadar inse de Bahçeşehir Koleji maçı 89-85’lik skorla kazanmayı başardı. Mücadelede kazanan ekip adına Conor Morgan; 22 sayı, 4 ribaund, 1 asistlik performans gösterdi.

Mücadelenin ardından galip gelen ekibin baş antrenörü Sinan Atalay, “Genel olarak maç boyunca inişli çıkışlı oynasak da hücum tarafında oyun planımıza sadık kaldık. Önemli bir galibiyet aldık. Önümüzdeki hafta bizim için önemli bir deplasman olan Pınar Karşıyaka maçımız var. Bu hafta iyi hazırlanıp, oradan da galibiyetle dönmeye çalışacağız.” yorumlarında bulundu.