Zorlu bir süreçten geçtiklerini ancak bunun üstesinden gelmeyi başardıklarını belirten TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Hakan Demir, “Strasbourg maçında karakterimizi ortaya koyduk. Takımımın reaksiyonu çok önemliydi. Şimdi daha çok özgüvenliyiz” dedi.

FIBA Basketball Champions League (BCL) F Grubu 4. haftasında sahasında Fransız temsilcisi SIG Strasbourg’u 85-75 mağlup ederek F Grubu’nda 3 galibiyetle liderliğini sağlamlaştıran TOFAŞ’ta Başantrenör Hakan Demir ile takım kaptanlarından Jeremy Simmons karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Zorlu bir süreçten geçtiklerini belirten Hakan Demir, “Öncelikle takımımı tebrik etmek istiyorum. Çünkü Türkiye liginde zorlu bir süreçten geçtik. Ama kısa zamanda yeni bir takım olarak üstesinden gelmeyi başardık. Bu maça konsantre olduk. Strasbourg iyi biri takım. Fransa liginde iyi bir durumdalar ve iyi basketbol oynuyorlar. Kaybettiğimiz 2 maçın ardından yaptığımız toplantılarla sıkıntıların üstesinden geldik. Oyuncularımız iyi reaksiyon verdiler. Sadece 3. çeyrekte biraz ritmimizi kaybettik. Ama tekrar karakterimizi ortaya koyarak geri döndük ve son çeyrekte maçı kazanmayı başardık. Takımımın reaksiyonu çok önemliydi. Şimdi daha çok özgüvenliyiz. Aynı özgüveni sahaya yansıtarak aynı basketbol ile Türkiye liginde mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

JEREMY SIMMONS: “KONSANTRE ŞEKİLDE SAVUNMA YAPTIK”

SIG Strasbourg karşısında 15 sayı-3 ribaund-1 asist ile takımın en skorer ismi olan TOFAŞ Basketbol Takımı’nın ABD’li pivotu Jeremy Simmons ise maçla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı; “Bizim için sıralama açısından çok önemli bir maçtı. Sıralamada lider olmak isteyen bir takımız ve bunu biliyoruz. Liderliğimizi korumak için de iyi bir fırsatımız vardı bu gece. Strasbourg sert bir oyun oynadı. Takım olarak maçın başından itibaren konsantre şekilde savunma yaptık. Zorlu bir periyottan geçtik. Birlikte kalarak oynamaya devam ettik ve maçı kazanmayı başardık.”