Türkiye Basketbol Ligi'nde Play-Off heyecanı ile rekabet bir seviye yukarıya taşınıyor. Play-Off'ların kazananı Merkezefendi Belediye Denizli Basketbol takımının ardından Basketbol Süper Ligine yükselme başarısını gösterecek.
 
Play-Off eşleşmelerine 8. Sıradan giriş yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Ligi 3. Sırada tamamlayan Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol takımı ile eşleşti. Ev sahibi avantajını elinde bulunduran Konyaspor Basketbol takımı karşılaşmanın ilk maçında yeşil-mavilileri kendi evinde konuk edecek. 2 galibiyeti alan takımın bir üst tura çıkacağı eşleşme, temsilcimiz için dış saha - iç saha şeklinde oynanacak. Eşitlik olması halinde karşılaşmanın 3. ayağı yine Konya'da olacak. 2-3-4-5 sıralama sahipleri Play-Off bitimine kadar ev sahibi avantajını elinde bulunduracaklar.
 
Takımımızın 2 senedir '0' numaralı formasını terleten Myles Mack, BH Konyaspor Basketbol karşılaşması hakkında; " İşimizin buralara kalmasını istemezdik. Ama bu sene herkes için yoğun ve yorucuydu.Şimdi ayağa kalkma vaktimiz. Son iki maçta ne kadar istediğimizi gösterdik. Savaşmaya devam edeceğiz. Ve umarım sonunda hakettiğimiz hedefe ulaşacağız." açıklamalarında bulundu. Takımımızda sakatlığı sebebi ile forma giyemeyecek tek isim İbrahim Yıldırım olacak.
 
18/05/2021 Salı günü saat 17:00'da Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma, canlı olarak TRT Spor 2 kalitesi ile evlerinize taşınacak.