Türkiye Basketbol Ligi normal sezonu geçtiğimiz hafta oynanan maçlar ile sona erdi. Fakat Manisa temsilcisinde görülen Covid vakaları nedeni ile ileri bir tarihe ertelenen mücadele bu hafta oynanacak.

Play-Off’a gitmeye hak kazanan temsilcimiz Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bu maçı da kazanarak daha üst sıralardan başlayıp avantaj elde etmeye çalışacak. Şu durumda sıralamamız 9.sıra ve rakibimiz Samsunspor. Maçı kazandığımız takdirde 8.sıraya yerleşip BH Konyaspor Basketbol takımı ile Play-Off’larda karşılaşacağız.

Yeşil-mavililerde tek eksik isim İbrahim Yıldırım. Bu maçta ve Play Off ilk maçında İbrahim’den yararlanılamayacağı düşünülüyor.Ne zaman kesin dönüş yapacağı hakkında ise kesin bir bilgi yok.
Takımımızda 10 numaralı formayı terleten Tuğberk Gedikli Manisa maç hakkında “Normal sezonun son deplasmanı. Bu maçı da kazanıp Play-Off'a güzel bir yerden girmek istiyoruz.  Bornova maçında gösterdiği karakterli duruştan dolayı takımımı kutluyorum. Bence bu güzel bir mesaj olmuştur. Bundan sonra Play Off yolunda takımımıza sonsuz güvenim var. Umarım her şey planladığımız gibi gider. Sakatlıksız ve başarılı bir şekilde sezonu tamamlayabiliriz.”

12.05.2021 Çarşamba günü saat 15:00’da Muradiye Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma TBF Tv’nin Youtube hesabından canlı olarak takip edilebilecek.