Türkiye Basketbol 1. Liginde mücadele eden Budo Gemlik Basketbol kulübünün Başkanı Berkay Bulut ‘’ Gemlik çok şanslı çünkü var gücümüz ile   Türkiye basketbol liginde mütevazi bir bütçe ile Türkiye genelinde en iyi şekilde Gemlik ismini temsil ediyoruz.

GENÇLERE ÖNEM VERİYORUZ

Kulübümüz 2016 yılında kurulduğunda sadece u18 ve A takım üzerinde yapılanma yapıldı. Zamanla U18-U16-U14-U12-U11-U10 Erkek ve Kız kategorilerinde takımlarımızı oluşturduk. Durmadık 6 yaşından başlayarak Gemlik’e basketbolu sevdirmek için spor okulları kurarak çocuklarımıza spor yapma imkânı sağladık.

GEMLİK GENÇLİĞİ İÇİN A TAKIM ÖNEMLİ

Çocuklarımızın sporu sevmeleri ve spor yapmaları için onların önünde rol model takım ve profesyonel ekip olmalı. Pandemi öncesinde tribünlerde ağırlığı gençler olmak üzere ciddi destekçimiz vardı. Gençlerimiz daha önce televizyonda gördü hayranı olduğu sporcular artık salonumuzda görme şansına sahipler. Milli takım kategorilerinde forması giymiş oyuncular artık Gemlik için ter döküyorlar. Bunları görmezden gelmek ilçemiz gençliği adına yapılmış en büyük hata olur.

GEMLİK “BUDO GEMLİK BASKETBOL’A SAHİP ÇIKMALI”

Çocuklarımızı ve Gemlik’i gerçekten önemsiyorsanız, Gemlik için gerçekten doğru şeyler yapmak istiyorsanız iste size fırsat, Gelin birlikte Kurumu, Kuruluşu ve Halkı ile Budo Gemlik Basketbola sahip çıkalım. Birlikte Gemlik ismini daha yukarlara birlikte taşıyalım..