Galatasaray karşılaşması sonrası “Kendi düzenimizde, kendi prensiplerimizde, kendi savunma sistemimizle oyuncuların da bunu kabul etmesiyle iyi bir maç oynadık” diyen TOFAŞ Basketbol Takımı Hakan Demir, “Maçın başından sonuna kadar savunma yapmamız bizim için çok önemliydi” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 7. haftasında Galatasaray Basketbol’u 79-91’lik skorla mağlup ederek önemli bir deplasman galibiyetine imza atan TOFAŞ’ta Başantrenör Hakan Demir, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Maçın başından sonuna kadar savunmada disiplinli oynadıklarını ifade eden Koç Hakan Demir, şu ifadeleri kullandı; “Sevgili arkadaşımız sayın Orhun Ene’nin bırakmasıyla TOFAŞ Basketbol Takımı’nda 3 gün önce görevi devraldım ve 3 günlük bir çalışma yaptık. Ama kendisi zaten organize bir takım bıraktığı için ve hazır bir takım bıraktığı için de ben kendi düzenimizde, kendi prensiplerimizde, kendi savunma sistemimizle oyuncuların da bunu kabul etmesiyle iyi bir maç oynadık. Maç da zor bir maç oldu. Sonunda koptu. Dolayısıyla takımımızın potansiyeli var. Biz TOFAŞ’ız. İlk gün söylediğim gibi bu bayrağı en yukarıya taşımak için de elimizden geleni yapacağız. Maçın başından sonuna kadar savunma yapmamız bizim için çok önemliydi.”