Son olarak Faik Can Nurkan’la sözleşme imzalayan Bursa ekibi lige lig hazırlıklarına başlıyor.

Fenerbahçe, Trabzonspor, Adanaspor, Gaziantep Büyükşehir, Düzce Belediye ve 2017-2018 sezonunda Boluspor forması altında 19 maçta 30 dakika sürede 9,8 sayı, 4,2 ribaunt ve 7,5 asist ortalaması ile dikkatleri üzerine çekti.

Gemlik Basketbol daha öncede Dış transferde Canberk Uzunkaya, Adnan Hepgür, Efe Karaduman, Burak Türk, Furkan Firar, Mehmet Şen, Güney Gül ve Faikcan Nurkan  anlaşırken, İç transfer Berkay Kutlu ve Cihan Hafızoğlu ile tekrar devam edecek.
 
Prensip anlaşmasına vardığı oyuncular ve alt yapıdan takviye olacak sporcular ile yeni sezon hazırlıklarına başlayacak.

Bursa ekibinin Genel Menajeri Yahya Gümüş ‘Genç bir kadro yapısı ile mücadele edeceğiz. Antrenörümüz Fatih Elbaş ile birlikte kadro yapısını oluşturmak için yaptığımız çalışmalara Faik transferi ile sona ulaştırdık. Kadro yapısının oluşmasında Kulüp Başkanımız Berkay Bulut ve yönetimin tam destek olmaları hedeflerimize ulaşmamızdaki en büyük katkıdır. 2018/2019 sezonunda maddi anlamda çok düşük bütçeli bir takım oluşturuldu. Amacımız Gemlik’te doğru şekilde basketbol kültürü oluşmasını sağlayarak Türkiye çapında Bursa’yı temsil etmek, Kişinin kendi egoları ile yönetilen bir mahalle takımı olmak yerine, Gemlik Basketbol ailesi olarak yönetiminden, antrenöründen, masörüne ve A takımından, altyapı takımlarına kadar  kurumsal bir yapı ile mücadele vererek uzun yıllar Türk basketboluna hizmet verecek kurumsal yapılanmaların temelini adıyoruz.