Türkiye Basketbol 2.Ligi’nde 2018-2019 sezonu fikstürü kura çekimiyle belirlendi.

Sheraton İstanbul Ataköy’de gerçekleştirilen fikstür çekimine, TBF Ligler Direktörü Samer Şenbayrak, TB2L Koordinatörü Oktay Yılmaz, TBF yetkilileri, Gemlik Basketbol adına Başkan Berkay Bulut, Yöneticiler Fuat Çelik, Halit Tunalı, Menajer Yahya Gümüş ve basın mensupları katıldı.

TBF Ligler Direktörü Samer Şenbayrak’ın açılış konuşmasının ardından 2018-2019 sezonunun kura çekimi gerçekleşti.

Gemlik Basketbol adına konuşma yapan Berkay Bulut Kuranın tüm takımları hayırlı olması temennisinde bulunurken, Bursa ilini Türkiye Basketbol 2.liginde temsil eden tek takımız. Ligin değerinin artması için takımlar elinden gelen imkanları zorladığı ama TBF bu doğrultuda takımlara destek olmadığını ve bu yüzden liglerden maddi sıkıntılar çeken bir çok köklü kulübün faaliyetlerini sonlandırdığını belirterek, Türkiye Basketbol federasyonu bu süreçte takımlara mali kriter getirerek harcamalarını kontrol altına alması takımların bir bir kapanmasını engellerdi ifadeleri kullandı.

Gemlik Basketbolun kura çekimi sonucunda A Grubu’ndaki rakipleri şu şekilde oluştu:

UPS Spor                        İSTANBUL
Söğütsen Seramik         ANKARA
T.E.D                             İSTANBUL
Bossan                           İZMİR
Samsun Bşb. Anakent   SAMSUN
Merkezefendi Bld. DB  DENİZLİ
Haliliye Bld.                  URFA
Kocaeli Bşb. Kağıtspor KOCAELİ
Efe Spor                         AYDIN
Bornova Bld.                  İZMİR

Gemlik Basketbol Menajeri Yahya Gümüş Gemlik adına iyi bir kura çektiklerini 2018-2019 sezonunda mütevazı bir bütçe ile mücadele edeceklerini, Gemlik Basketbol olarak ilk hafta bay olacağımızdan sezona Kasım ayının ilk haftası başlayacağız. Antrenörümüz Fatih Elbaşın sistemine göre oynayacağımız sporcular ile anlaşarak transferi sonlandırdık. 13 Ağustosta sezon hazırlıklarına başlayacaklarını ifade ederek sözleri tamamladı.