Türkiye Basketbol 2. Ligi 14 Hafta Karşılaşmasında Gemlik Basketbol evinde Mamak Belediyeyi 74 - 66 yendi.

Gemlik İlçe Spor Salonu’ndaki yaklaşık 850 kişiye yakın Gemlik halkının önünde başlayan müsabakaya Gemlik Belediye Başkanı Sayın Refik Yılmaz, Gemlik Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, Gemlik Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Bozkurt, Gemlik Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Akparti İlçe Başkanı Yaşar İslam ve Yönetimi, Chp İlçe Başkanı  Cemil Acar ve Yönetiminin, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı’nın destek verdiği müsabakada basketbol severler son saniye kadar heyecanlı bir maç izlediler.
Gemlik Basketbol periyota Gökhan, Melih, Cem, Yavi, Oğuzhan ilk beşi ile başlarken Mamak Bld. Serkan, Berkay, Sinan, Doğan, Ömer ile başladı. Cem Han ile  kazandığı hava atışını alan Gemlik Basketbol karşılıklı boş geçen hücumlara 8:36 saniyede Ali’nin bulduğu 2 sayı ile başladı. Melih’in elinden bulduğu 3’lük ile 1. periyotun  1,44 saniyesinde Gemlik Basketbol  aradaki farkı 10 sayıya çıkartmasına rağmen Mamak Bld. attığı 5 sayıya engel olamayınca periyotu 18-15 öne girdi.

2.ci periyota Serkan’ın elinden bulduğu 2 sayı ile başlayan Mamak Bld. Skoru 18 - 17 getirdi. Gemlik Basketbol Cihan Hafızoğlu yaptığı savunma ve bulduğu 3’lük ile periyotun 7:11 saniyesinde skoru 24 - 17 taşıdı. 2. periyotun son 43 saniyesinde Hüsnü Güler ile bulduğu 2 sayı ile Gemlik Basketbol devreyi 37 - 30 önde tamamladı.

3. ceyreğe Ömer ile bulduğu 3 sayı ile başlayan Mamak Bld.’ye aradaki farkı 4 sayı indirdi. Çeyreğin 4:54 saniyesinde Gökhan Şenol ile bulduğu 3 sayı ile aradaki farkı 11 sayı çıkaran Gemlik Basketbol savunmada yaptığı hatalar ile periyotu 19 - 21 kaybetti.

Son çeyreğe Mamak Bld. Mehmet ile bulduğu 3’lük ile başlayarak aradaki farkı 3 sayı indirdi. Mert Yavi ile aldığı savunma ribauntlarına Gökhan ve Serdarın bulduğu sayılar ile cevap veren Gemlik Basketbol periyotun 3:29 saniyesinde skoru 72 - 59’a getirdi. Mamak Bld  son dakikalarda Görkemin  elinden bulduğu 3 sayı ve Doğan’ın attığı 2 sayı ile farkı 6 sayı indirmesine rağmen son 38 saniyede Gökhan Şenol’un elinden bulduğu 2 serbest atışı sayı çevirince müsabakadan 74 - 66 galip ayrılan taraf Gemlik Basketbol oldu.
Gemlik Basketbol’da Melik Kabakçı 12 sayı, 2 ribaunt, 2 asist – Gökhan Şenol 11 sayı, 2 ribaunt, 2 asist – Mert Yavi 11 sayı, 7 ribaunt, 1 asist – Oğuzhan Yarol 11 sayı, 5 ribaunt ile oynarken Serdar Yavuz 5 sayı, 5 asist ile öne çıkan isimler oldular.

Mamak Belediyede Ömer Kaan Göğüş 11 sayı, 4 ribaunt – Doğan Deniz Yiğit 9 sayı, 4 ribaunt, 4 asist – Sercan Tülek 9 sayı, 7 ribaunt  ile oynarken Görkem Sönmez attığı  15 sayı ile müsabakanın en skoreri oldu.

1. Periyot: 18 - 15 Gemlik Basketbol
2. Periyot: 19 - 15 Gemlik Basketbol
3. Periyot: 19 - 21 Mamak Belediye
4. Periyot: 18 - 15 Gemlik Basketbol
Maç Sonucu: 74 - 66 Gemlik Basketbol

Bu gün Gemlik Protokolü ve Gemlikli Basketbol severlerin desteği  ile kazandık diyen Gemlik Basketbol  Kulübü Başkanı Berkay Bulut “Müsabakanın  başından sonuna kadar tribünlerin desteği  arkasına alan takımımız müsabakayı 8 sayı ile kazanmayı bildi. Takımımız puanını 21’e çıkararak 6. sıraya yükselmesinin mimarları Menajerimiz Yahya Gümüş ‘ün önderliğindeki teknik ekibi ve Sporcuları kutluyorum. Bugün bizi yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemeyen Gemlik Belediye Başkanı Sayın Refik Yılmaz, Gemlik Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, Gemlik Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Bozkurt, Gemlik Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam ve Yönetimi, Chp İlçe Başkanı Cemil Acar ve Yönetimi ve Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı’ya teşekkür ederim.” dedi.