Türkiye Basketbol Ligi 22. hafta mücadelesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı bu hafta deplasmanda Konyaspor ile karşılaşacak.

Süper lig parolası ile kurulan Konyaspor takımı, istediği başarıyı sağlayamadığı gerekçesiyle hafta içi koçu Ozan Bulkaz ile yollarını ayırdı. Okan Çevik ile yoluna devam edecek olan Konyaspor takımı bu maçı kazanıp play-off potasına tekrardan giriş yapmak istiyor.

Temsilcimizde ise sakatlıklarından geri dönen oyuncular geçen hafta lider Petkim maçında neler yapabileceklerini gösterip, lideri tahtından indirdiler. Bu hafta sadece Haruncan Doğan’dan faydalanamayacak olan Balıkesir BŞB takımı çalışmalarına hız kesmeksizin devam ediyor.

Geçen hafta Petkim maçında benchten gelerek çok büyük katkı veren Berkay Genç maç hakkında ’’Sakatlıklar ile mücadele ettiğimiz süreçten bu zamana kadar hep aynı disiplinle çalıştık ki dönen arkadaşlarımızın geri dönüş disiplinleri de bu takımı ne kadar benimsediğimizi gösteriyordur. Petkim maçı başta bize ve sonra taraftarlarımıza büyük moral oldu. Önümüzde önemli bir kırılma maçı var. Konyaspor maçını da kazanıp, yükselişe geçmek istiyoruz.’’ değerlendirmelerinde bulundu.


07.03.2020 Cumartesi günü saat 16:00’da Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’nda oynanacak olan maç TBF Tv’nin Youtube kanalından naklen yayınlanacak ve taraftarımız maçı canlı takip edebilecekler.