Türkiye Basketbol Ligi'nin 13. haftasında Bahçeşehir Koleji'ni konuk eden Halk Enerji TED Ankara Kolejliler mücadeleyi 53-83 kaybetti.


Salon: Ankara SS


Hakemler: Taner İbin, Ozan Gönen, Benhur İrçel


1.Periyot: 8-24
2.Periyot: 26-36
3.Periyot: 33-56
4.Periyot: 53-83Halk Enerji TED Ankara Kolejliler: Ömer Yasir Küçük 4, Burak Erol 6, Cem Coşkun 9, David Weaver 2, Mert Gizir 5, Göktürk Ural 9, Uğur Can Aksoy 10, Yiğit Baran Sarıkaya 8Bahçeşehir Koleji: Dewayne White 20, Ceyhun Altay 20, Hakan Yapar 8, Kerem Özkan 3, Yiğitcan Turna 20, Ahmet Fatih Cantitiz 4, Kutay Akpulat, Murat Göktaş 6, Soner Şentürk 2


Maç sonrası yapılan basın toplantısında Halk Enerji TED Ankara Kolejliler antrenörü Cem Akdağ şöyle dedi: "Geçtiğimiz son iki hafta son saliselerde maçı kaybetmemiz moral bozukluğu yarattı. Ama bu durum bugünkü maçla ilgili bir konu değil. Bugünkü rakibimiz çok derin kadrolu ve iyi organize olmuş bir takım ve süper ligin adayı. Bizim bu maçı kaybetmemiz normal, uzun zamandır tek yabancı ile oynuyoruz. En kısa zamanda yabancı oyuncuyu kadromuza dahil edeceğiz. Maçta beni üzen taraf ise genç oyuncularımızın beklenen performansı gösterememesiydi. Mücadelemize aynı şekilde devam edeceğiz."