Türkiye Basketbol Ligi 18. hafta mücadelesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı bu hafta deplasmanda Akhisar Belediye ile karşılaşacak.

Lige çıkma hedefi ile kurulan Akhisar Belediye karşısında Kurtdereli S.S. ‘da oynadığı sezonun ilk yarısında ki mücadeleden Balıkesir BŞB galip ayrılmıştı. Güçlü kadrosu ve kadro derinliği ile istediği yerleri yakalamaya çalışan Akhisar Belediye geçen hafta oynadığı Konyaspor deplasman galibiyeti ile morali yüksek bir şekilde kendi evinde kazanmak için oynayacak. Balıkesir cephesinde ise geçen hafta kendi evinde oynadığı Gemlik Basketbol maçını son periyotta ki defansif çıkmaz ile kaybeden BŞB kötü gidişata bir dur demek istiyor. İsmail Çevik’den de bu maçta fayda sağlayamayacak olan Balıkesir BŞB takımı zorlu Akhisar deplasmanı için yoğun bir idman programı uyguluyor. Akhisar Belediye (10 Galibiyet- 7 Mağlubiyet) ve Balıkesir BŞB (9 Galibiyet ve 8 Mağlubiyet) arasında sadece 1 galibiyetlik fark bulunuyor.

08.02.2020 Cumartesi saat 17:00’da Akhisar Belediye Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma TBF Tv’nin Youtube kanalından naklen yayınlanacak.