Bahçeşehir Koleji, FIBA Europe Cup ikinci tur L Grubu üçüncü hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka’yı ağırladı. İlk hafta Enisey Krasnoyarsk deplasmanından mağlup ayrılan, ikinci haftada ise evinde ZZ Leiden’ı mağlup eden Bahçeşehir Koleji, Pınar Karşıyaka karşısında hücumda sıkıntı yaşadı ve mücadeleden 100 – 68 mağlup ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Trae Golden, Dwight Hardy, Can Altıntığ, Cameron Clark, Mangok Mathiang; konuk ekip Pınar Karşıyaka ise Tony Taylor, Brandon Triche, Metecan Birsen, Amath M’Baye, Semih Erden beşiyle başladı.

İki ekip de mücadeleye hücumda ve savunmada dengeli başlarken ilk beş dakikalık bölüm, Pınar Karşıyaka’nın 13 – 9’luk üstünlüğüyle geçildi. Bahçeşehir Koleji çeyreğin ikinci bölümünde serbest atış çizgisinden oldukça düşük yüzdeyle oynayınca Pınar Karşıyaka, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 21 – 12 önde geçti.

İkinci çeyreğin başında Pınar Karşıyaka 25 – 15’le farkı çift hanelere çekince devrenin bitimine 8 dakika 16 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Bahçeşehir Koleji molanın ardından Cameron Clark’la hücumda etkili olsa da rakibini durdurmakta sıkıntı yaşayınca skor 27 – 42’ye geldi ve devrenin bitimine 2 dakika kala bir mola daha aldı. Konuk ekip devrenin son bölümünde de skordaki üstünlüğünü korudu ve soyunma odasına 48 – 31’lik Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle gidildi.

İkinci yarıya Tony Crocker ve Semih Erden’in hücumdaki iyi performansıyla başlayan Pınar Karşıyaka, ilk beş dakikayı 62 – 40 önde geçti. Çeyreğin son bölümünde iki ekip de skor üretmekte sıkıntı yaşadı ve maçın son dörtte birlik bölümüne İzmir temsilcisinin 67 – 46’lık üstünlüğüyle gidildi.

Bahçeşehir Koleji son çeyrekte dış atışlarla farkı azaltmaya çalışsa da başarılı olamadı ve sahadan 100 – 68’lik skorla mağlup ayrılarak FIBA Europe Cup İkinci Tur L Grubu’ndaki ikinci mağlubiyetini aldı.

Bahçeşehir Koleji adına müsabakanın en skorer isimleri 14 sayıyla Cameron Clark (5 ribaunt, 1 blok), 9 sayıyla Hadi Özdemir (5 ribaunt, 1 top çalma) ve 9 sayıyla Trae Golden (3 asist, 2 ribaunt) oldu.

Bahçeşehir Koleji bir sonraki maçında, ING Basketbol Süper Ligi 16. Haftasında 11 Ocak Cumartesi günü Beşiktaş Sompo Sigorta’ya konuk olacak.